Home Články Návod - registrace, kalendář a fórum

Návod - registrace, kalendář a fórum

Email Tisk PDF

Milé kolegyně a kolegové,

s novou střeleckou sezónou přišlo několik změn, které byly dohodnuty na valné hromadě. Jednou z nich je zavedení brigád – zejména sekání trávy a vedení tréninků. Abychom se snadno dohodli, kdo a kdy se zúčastní, zavedli jsme na těchto stránkách kalendář, kde se můžete hlásit a odhlašovat. Jak na to?

1) Registrace

Abyste mohli využívat kalendáře a diskuzního fóra, je nejprve třeba se zaregistrovat.

V levém sloupci najdete pole pro zadání uživatelského jména a hesla, pod ním je trojice odkazů: Dva pro zaslání zapomenutých přihlašovacích údajů a třetí pro vytvoření nového účtu. Během toho je třeba zadat vaší funkční e-mailovou adresu, bude na ní zaslán e-mail s potvrzovacím odkazem. Rovněž vám po registraci bude vytvořena e-mailová adresa Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , která bude automaticky přesměrovaná na e-mail, zadaný při registraci. Na tuto adresu budou chodit důležitá sdělení, týkající se klubu.

2) Kalendář

Po registraci a přihlášení už můžete plně využívat všech funkcí webu (Poznámka – pro obyčejné prohlížení stránek samozřejmě nemusíte být přihlášeni; pouze, když budete pracovat s kalendářem, nebo diskuzním fórem).

V menu vlevo zvolíme "Kalendář":

 

V kalendáři je červeně zobrazeno aktuální datum a v neděli je již zadaná brigáda a trénink. Ukážeme si, jak se přihlásit na brigádu. Najedeme myší na událost „Brigáda“ a objeví se žlutý rámeček s detaily a výzvou „Klikněte pro otevření události“. Směle tedy klikneme:

Vpravo nahoře je nenápadná ikonka, po najetí myší se objeví popisek „upravit“:

Nyní je třeba být obezřetný. Je totiž možné událost smazat, což by administrátora bezesporu zarmoutilo. Zvolíme proto položku “Upravit událost“

a otevře se editační okno. Vidíme, že nebudeme sami, protože účast již přislíbili Anče, Kuba a Hajnej. Připíšeme tedy své jméno pod ně a vpravo nahoře uložíme obrázkem diskety. To bylo snadné.

Zcela stejně se zachováme v případě, že chceme vést trénink (platí spíše pro lukostřelecky zkušenější členy).

3) Fórum

Další zajímavou a veskrze užitečnou součástí je diskuzní fórum. Dostanete se do něj překvapivě zvolením položky „Fórum“. Hned vidíme seznam sekcí:

Pokud zatoužíme něco sdělit ostatním, najedeme na položku „Nové téma“. Otevře se editační okno, v rolovacím okénku u „Kategorie“ vybereme, kam náš příspěvek patří, a můžeme psát. Odešleme tlačítkem „Odeslat“. Podobně funguje odpovídání na existující zprávu.

Stránky jsou stále ve stavu testování, jakékoliv dotazy či připomínky směřujte do fóra, nebo na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Aktualizováno Pátek, 05 Říjen 2012 12:21  

Vyhledávání

Anketa

Líbí se vám nové stránky?
 

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 9